LAPKRIČIO 16 – TARPTAUTINĖ TOLERANCIJOS DIENA

LAPKRIČIO 16 – TARPTAUTINĖ TOLERANCIJOS DIENA

Atliepdami į Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos kvietimą dalyvauti pilietinėje akcijoje „Tolerancijos dėlionė“ ir paminėti tarptautinę Tolerancijos dieną, Veršvų gimnazijos pradinukai ir vyresniųjų klasių mokiniai bei mokytojos pamokų, klasių valandėlių metu, analizavo tolerancijos/netolerancijos temą: kaip netolerancija kitokiam gali tapti agresija prieš kitą asmenį, žmonių grupę, jų išreikštos mintys atsispindėjo prasminguose kūrybiniuose darbuose „Tolerancijos dėlionė“.
Lapkričio 16 – ąją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena.

„Kiekvienas esame skirtingas: kito kūno sudėjimas ne toks, koks tavo, jam patinka labiau futbolas, o ne krepšinis, jis yra mažesnis už tave ar mokosi geriau negu tu.  Tačiau turime kitą priimti ir toleruoti tokį, koks jis yra, pripažinti, kad esame bendruomenė, kuri tuo ir yra žavi, kad įvairi, tačiau ši įvairovė stebuklingu būdu vienija, nes skirtybės papildo viena kitą. Žmonių skirtumai, bendravimas – tai aukščiausios vertybės Žemėje, kad kiekvienas esame svarbi visumos dalis, turinti vis kitus savo uždavinius ir misiją.“
5d klasė

„Etikos pamokų metu 8ab, 8i, Ia, Ii   klasių mokiniais kalbėjome apie toleranciją ir jos svarbą žmonių tarpusavio santykiams ir bendrystės formavimui. Mokiniai atliko kūrybinius darbus. Vieni patys piešė ir formavo dėliones, o kiti naudojo kompiuterines programas. 7v klasės mokiniai per etikos pamoką pabandė iš savo kūnų sudėlioti žodį Tolerancija, o 5a klasės mokiniai per klasės valandėlę kaštonų pagalba sveikino visus su Tolerancijos diena.

Teatro studijos mokiniai kartu su vadove pažvelgė į Toleranciją iš teatro pusės. Antrame plane palikdami tai, kas galbūt trukdė žengiant į sceną ir tai su kuo šiek tiek susidūrė vos tik susitikę pirmą kartą. Pirmame plane iškeldami tai kas juos palaiko ir veda į priekį dabar.“

Ačiū visiems gimnazijos mokiniams, mokytojams, palaikantiems prasmingas ir labai reikalingas veiklas. Kiekvieną dieną stenkimės būti draugiški, stiprūs, pakantūs, vieningi…

2a klasė

2b klasė

3a klasė

4b klasė

4c klasė

5a klasė

5d klasė

6v klasė

7v klasė

Ia gimnazijos klasė

Ii gimnazijos klasė

IIa gimnazijos klasė

IIi gimnazijos klasė

 

Paskutinis atnaujinimas: 2020 19 lapkričio