Lapkričio 16 – Tarptautinė Tolerancijos diena

Lapkričio 16 – Tarptautinė Tolerancijos diena

Nuo 2003 metų  Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kasmet inicijuoja  Tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios  – paminėjimą Lietuvoje. Šiais metais buvo  siūloma šią dieną paminėti su TOLERANCIJOS RAKTU.  Mūsų mokykla kasmet prisijungia prie šios prasmingos akcijos. Mokiniai per dorinio ugdymo,  lietuvių kalbos ir literatūros pamokas   aptarė,  ar jie gyvena tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, kokius netolerancijos ar tolerancijos pavyzdžius prisimena.  Kartu su istorijos mokytojais Diana Murauskiene ir Vytautu Čepulioniu   mokiniai   analizavo  XX a. istorijos pavyzdžius, susijusius su netolerancija kitai tautai, religijai ar rasei.  Jie kartu aiškinosi, kokias žiaurias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam, kitokiam. Su etikos mokytoja Ginta Juneliene  mokiniai darė įvairius kūrybinius darbus, kurių pagrindinis akcentas –  Tolerancijos Raktas. Juo galima atrakinti žmogaus vidinį pasaulį. Labai džiaugėmės mokinių darbų paroda.

 

Paskutinis atnaujinimas: 2018 5 gruodžio