Kuo kvepia varškės sūris

Kuo kvepia varškės sūris

Gegužės 19-24 dienomis Kauno Veršvų gimnazijoje vyko Erasmus+ tarptautinio projekto „School Entrepreneurship.  An Adventure Looking at the Future of Europe“ trečiosios mokymo(si) veiklos. Gimnazijoje svečiavosi mokiniai ir mokytojai iš Ispanijos, Rumunijos, Italijos ir Lenkijos. Savaitė buvo skirta lietuviškajam varškės sūriui , lietuvių vartojimo ypatumams bei tradicijoms bei reklamos kampanijai kuriant tarptautinę simuliacinę bendrovę.

Norint sėkmingai įdiegti vietinį produktą į tarptautinę rinką, reikia labai gerai pažinti vietinių žmonių poreikius, vartojimo ypatumus. O tai geriausia padaryti per istoriją, kultūrą ir tradicijas. Taigi nieko nelaukę susisodinome svečius į autobusą ir vykome į senąsias sotines – Kernavę bei Trakus.

Lietuviško sūrio mugė Veršvų gimnazijoje pakvietė susipažinti ir paragauti ne tik įvairių rūšių varškės sūrio, bet ir rumuniško medaus, lenkiškos duonos, ispaniško alyvuogių aliejaus bei itališkų Verdelo rūšies citrinų. Mugėje apsilankė bei mokinius pasveikino Kauno miesto tarybos narė Edita Gudišauskienė ir Švietimo skyriaus vyresnioji specialistė Vilija Adaškevičienė. Mugės dalyvius maloniai nudžiugino liaudies meistrai iš Panevėžio, kurie pristatė molinius indus, kurie buvo naudojami senovėje (kartais dar ir dabar) pieno produktams laikyti ir vedė mokiniams edukaciją apie molinių indų žiedimą, dekoravimą. Kiekvienas mokinys bei mokytojas turėjo galimybę išbandyti indų žiedimo amatą bei išsidekoruoti savo molinį dubenėlį, kuri išžiestą nuvešime svečiams vykdami į kitas mokymo(si) veiklas  rudenį Lenkijoje.

Antradienį VDU verslumo mokslinės  laboratorijos vadovė Aistė Čapienė pakvietė visus apsilankyti universitete ir susipažinti su mokslo srities naujovėmis . Mokiniai turėjo galimybę naudodamiesi įvairiomis Apps programėlėmis nustatyti maistingųjų medžiagų kiekį produktuose, išmatuoti raumenų masę.  Tam, kad geriau pažintume varškės sūrį, nutarėme pereiti visą netrumpą sūrio kelią – nuo karvės, besiganančios pievoje,  iki  sūrio, padėto ant pusryčių stalo.

Po viešnagės universitete Šakių rajone, Girdžiūnų kaime, mus pasitiko vienos iš moderniausių karvių fermų Lietuvoje savininkas Adomas Stanaitis ir maloniai pakvietė pasisvečiuoti „pas karves“. Batus gelbėjo specialios šeimininko pasiūlytos „šlepetės“ , tačiau mūsų jautrioms miestietiškoms nosytėms čia buvo nekas….. Suvokėme, kad tas mūsų lietuviškas sūris ne tik saldžiu pienu kvepia….  Nors turime pripažinti, truputį ir pavydėjome toms karvėms – erdvi ferma, ventiliatoriai,  robotas valytuvas nuolat zujantis po grindis, netgi šonus joms specialūs šepečiai pakaso….. O jau tie ką tik gimę veršiukai tokie meilučiai pasirodė. Kaip ir netiesiogiai pasimelžę pieno vykome į Ritinių bendrovės sūrių namus gaminti to savo lietuviško sūrio. Turime pasakyti – ne tik sūrį susispaudėme, bet ir sviestą pavyko susimušti. O jau gardumėlis , ypač kai pats savo rankomis viską pasidarai.

Pažinę lietuvišką varškės sūrį bei jo kelią iki stalo, toliau kibome į darbus . Mūsų tikslas – tarptautinė kompanija bei sėkminga jos veikla. Mes juk „verslininkai“, mes juk norime būti sėkmingi. Reikia reklamuoti savo „Europe in One Bite“ . Dirbdami mišriose tarptautinėse grupėse sukūrėme video reklamas, pavyko net penkios: visos skirtingos, visos originalios bei tokios įdomios, kad spręsti, kuri bus pagrindinė, nė nebandėme, vadovavomės nuostata – penkios geriau negu viena.

Kompanija sukurta, logotipas yra, netgi video reklamą turime, pats laikas planuoti logistiką. Taigi vykstame pasižvalgyti ir pasisemti žinių šioje srityje į NTG Logistics LT Kaune, kur mus maloniai pasitinka įmonės savininkas bei vadovas Vytautas Vaitkus ir kartu su savo komanda atskleidžia logistikos paslaptis. Sena gera tiesa pasitvirtino – geriau vieną kartą pamatyti negu šimtą kartų išgirsti.

Savaitė prabėgo greitai ir turiningai, laisvalaikį leidome Kauno gimtadienio dienų renginiuose (gal dėl to kartais truputį trūko miego, bet čia jau ne mūsų kaltė, kad tie renginiai gan vėlai baigdavosi ), žaidėme boulingą, pramogavome Uno nuotykių parke, netgi pikniką susiorganizavome (ačiū Augustei ir jos mamai už nuostabų kiemą). Sudraugavome, išlydint svečius Kaunas skendo ašarose… Bet tai dar kartą patvirtina: tarptautiniai projektai – jėga, susitiksime rudenį Lenkijoje.

Paskutinis atnaujinimas: 2019 3 liepos