Kelionė į Vokietiją

Kelionė į Vokietiją

Gegužės 23 – 26 d. mūsų gimnazijos 7i ir 9i klasių mokiniai  vyko į Vokietiją. Pirmiausia jie aplankė Berlyną. Tai vienas didžiausių miestų Europoje, tarp restauruotų istorinių pastatų čia galima pamatyti daug modernios architektūros, iš arti susipažinti su Šaltojo karo istorija ir apsilankyti pasaulinio garso muziejuose. Apžvalginės ekskursijos metu mokiniai  pamatė neorenesansinius Vokietijos Parlamento rūmus- Reichstagą ir šalia esantį pagrindinį Berlyno simbolį – Brandenburgo vartus. Visų dėmesį patraukė paminklas Holokausto aukoms.  Trimatis paminklas iš esmės yra tarsi nedidelis betono stačiakampių parkas, sudarytas iš 2711 įvairių dydžių ir kampų dirbtinio akmens figūrų. Pilka betono stačiakampių spalva simbolizuoja degusių žydų pelenų spalvą. Visi su susidomėjimu apžiūrėjo ir likusią Berlyno sieną, papuoštą piešiniais. Netrukus visi skubėjo į zoologijos sodą .Jame galima pamatyti daugiau nei 17 tūkstančių gyvūnų, priklausančių 1,5 tūkst. rūšių: pingvinus, poliarines meškas, dramblius, begemotus, žirafas, gorilas, ruonius, liūtus, orangutangus, kengūras, kupranugarius, zebrus ir daug, daug kitų gyvūnų. Iš kituose miestuose ar šalyse esančių sodų šis išsiskiria gyvūnams skirtomis didelėmis teritorijomis bei erdviais gardais. Po trumpo atokvėpio laukė Vokietijos technikos muziejus .Tai vienas didžiausių tokio pobūdžio muziejų Europoje. Muziejus įsikūręs buvusioje Berlyno krovininių traukinių stotyje. Interaktyvi ekspozicija supažindina su viskuo, kas skrenda, plaukia ir važiuoja. Muziejuje įrengti simuliaciniai įrenginiai, tad galima viską išbandyti patiems.
Kitą dieną visų laukė ko gero geidžiamiausia ekskursijos dalis –Heide parkas. Visą dieną mokiniai praleido stebuklingame nuotykių pasaulyje, kuris užima 850000 m2 plotą. Čia  laukė daugiau kaip 50 atrakcionų: amerikietiški kalneliai, mirties kilpos, sūpuoklės – laivas, plaukimas kalnų upe ir daugybė kitų pramogų.
Šioje išvykoje mokiniai ne tik daug sužinojo, bet ir nemažai patyrė.

Paskutinis atnaujinimas: 2019 2 birželio