Kauno Veršvų gimnazijos mokiniai – EXPO 2020 parodoje Dubajuje

Aplink pasaulį per 7 dienas – taip būtent vieną spalio savaitę galėjo pasijusti mūsų gimnazijos mokiniai, kurie įkūrė jaunąsias bendroves „Cotton Bees“ ir „Tirpstančios emocijos“. 2021 m. spalio 18-25 dienomis jaunieji verslininkai lankėsi pasaulinėje EXPO 2020 parodoje Dubajuje. Šią kelionę jiems garantavo sėkmingas pasirodymas ir laimėjimas AcceleratorX programoje, kurią koordinuoja Lietuvos Junior Achievement.
Nacionaliniame geriausių moksleivių verslų konkurso finale geriausia jaunąja bendrove 5-8 klasių kategorijoje paskelbta komanda TIRPSTANČIOS EMOCIJOS. Komanda (Kotryna Sinkevičiūtė, Guoda Agnietė Zagorskaitė, Tonis Buiva ir Amelija Stankevičiūtė, mokytoja Giedrė Juškevičienė) sukūrė iš natūralių medžiagų gaminamas rankų darbo vonios bombas su eteriniais aliejais. Mokiniai daug dėmesio skyrė ir produkto pakuotei – ekologiška kartoninė dėžutė, išklota drožlėmis, spinduliuoja meile žmogui ir gamtai.
I-IV gimnazijos  klasių kategorijoje geriausių 2021 m. moksleivių verslų apdovanojimuose 2-ąją vietą pelnė COTTON BEES (Rimantė Škarnulytė, Saulė Marija Zagorskaitė, Erikas Sadauskas ir Airidas Darulis, mokytojas Naglis Jonuška). Komanda sukūrė daugkartines bičių vaško drobeles, pagamintas iš lietuviško bičių vaško ir antram gyvenimui prikeltų 100 proc. medvilnės atraižų.
Visas 7 dienas mokiniai turėjo galimybę parodoje patirti kiekvienos pasaulio šalies savitumą, techninę pažangą, santykį su gamta ir visata. Aplankyta begalė vienas už kitą įspūdingesnių paviljonų, sudalyvauta diskusijose su verslininkais, Lietuvos paviljono vadovais, pasisemta įkvėpimo ir idėjų ateities veikloms. EXPO 2020 įspūdį dar labiau sustiprino tai, jog paroda vyko Dubajuje – tai mokiniams suteikė progą susipažinti su kitokia kultūra, pamatyti grandiozinius šio miesto lankytinus objektus ir taip dar geriau įsisąmoninti, kokios beribės yra žmogaus galimybės.

Paskutinis atnaujinimas: 2023 4 rugpjūčio