Karjeros diena

Karjeros diena

Sausio 26 dieną Veršvų gimnazijoje vyko Karjeros diena.
Mokytojai vedė integruotas dalykų pamokas su ugdymu karjerai, klasių vadovai- klasių valandėles, kurių metu supažindino mokinius su įvairiomis profesijomis, rašė karjeros planus.  Mokyklos psichologė Rita Jučienė  septintų klasių mokiniams skaitė paskaitas “Pažink save ir kitus“, o  I  gimnazinės klasės mokiniams – „Karjeros planavimo žingsniai“.  II gimnazinių klasių mokiniai rašė testus, kuriuos aptarė su mokyklos psichologe. Mokiniai džiaugėsi gimnazijos  mokytojų  integruotomis pamokomis, kurių metu susipažino su profesijomis ne tik lietuvių kalba, bet ir angliškai, rusiškai. Gimnazijos šeštokai  su mokytoja Ieva Puškoriūte lietuvių kalbos pamokų metu aptarė profesijų pasikeitimą bėgant laikui. Diskusijos metu  moksleiviai bandė atsakyti klausimus- kodėl profesijos išnyksta, kaip atsiranda naujos, mokiniai ruošėsi rašinio „ Ateities profesijos“ rašymui.
Gimnazijoje viešėjo daug svečių. Didelio susidomėjimo sulaukė lektoriaus, žurnalo ,,Reitingai“ vyriausiojo  redaktoriaus Gintaro Sarafino mokymai. Šiuose mokymuose dalyvavo I-IV gimnazinių klasių mokiniai, kurių metu išgirdo daug tikrų pavyzdžių, praktinių patarimų ir naudingų įžvalgų apie profesijas, karjerą. Mokymų metų buvo  pateikta daug vertingos informacijos, nuorodų,  kalbėta apie karjeros pasirinkimo etapus.
Susipažinti su Kauno technikos profesinio mokymo centru ir jo profesijomis padėjo  Elinga Matusevičiūtė, karjeros planavimo specialistė, ir Laura Kižė, vystymo skyriaus vedėja. Mokiniams patiko pristatymas apie centrą, o ypač viešnių pasiūlyti  žaidimai.
Labai daug naudingos informacijos mokiniai sužinojo susitikę su Kauno kolegijos studentų priėmimo specialiste Izabele Rainyte. Po šio susitikimo mokiniai nutarė būtinai apsilankyti Kauno kolegijoje ir dar daugiau sužinoti apie jos siūlomas studijų  programas.
Mokiniai linksmai ir įdomiai leido laiką  su LSU studentėmis: Akvile Zenenauskaite, Greta Valatkaityte, kurios vedė judriąją pamoką 8v klasės mokiniams, o III gimnazinės klasės mokiniams patiko LSU pristatymas, o ypač Sandros Jatulytės- Vaičiūnės  paskaita „Apie sveiką mitybą“. LSU studentes atlydėjo komunikacijos ir rinkodaros skyriaus specialistė Gita Plytninkienė, kuri taip pat  įdomiai pristatė LSU studijų programas.
ISM universiteto „Verslumo ir inovacijų“ I kurso studentė, ISM Rinkodaros klubo prezidentė Austė Šilkaitytė vedė „unikalią“ on-line  paskaitą “4 dalykai, kuriuos turi žinoti kiekvienas moksleivis prieš pradėdamas studijuoti“. Austė buvo jauniausia lektorė, kurios paskaitos klausėsi mokiniai.
ISM vadybos ir ekonomikos universiteto  studentų priėmimo vadovas Artūras Solovejus  Ii klasės mokiniams skaitė on- line  paskaitą „Karjerą planuoju aš“. Kaip patogu-ką reiškia naujos technologijos! Studentų priėmimo vadovas Vilniuje, o gimnazistai Kaune, galima pabendrauti, padiskutuoti, atstumas- ne kliūtis!
VDU  teologijos fakulteto dėstytoja, Veršvų gimnazijos tikybos mokytoja Asta Kizevičienė skaitė paskaitą „ Be vertybių nebus karjeros“. Mokiniai šio užsiėmimo metu susipažino su naujomis sąvokomis, žaidė žaidimą bei turėjo vertybių aukcioną.
Susirinkusiems gimnazistams LAMA BPO vyr. konsultantė Odeta Kardauskė pristatė Lietuvos aukštųjų mokyklų studijų programas, specifiką, naujoves. Susitikimas  buvo  reikalingas, mokiniai  gavo atsakymus į  jiems rūpimus klausimus.
Karjeros dienos veikloms pasibaigus, dar ilgai girdėjosi mokinių diskusijos apie paskaitas, mokymus, įgytas patirtis. Dėkojame gimnazijos svečiams, darbuotojams, administracijai, mokytojams, auklėtojams, kurie rengė ir organizavo karjeros užsiėmimus, vedė integruotas pamokas, mokymus, skaitė paskaitas. Diena  praėjo turiningai ir naudingai.

Organizatoriai

Paskutinis atnaujinimas: 2022 30 sausio