Italijos mafijos lopšyje

Italijos  mafijos lopšyje

Sicilija tikriausiai daug kam asocijuojasi su Italijos mafija, Etnos ugnikalniu, tačiau mums, Kauno Veršvų gimnazijai, ji asocijuojai su  tarptautiniu Erasmus+  projektu „School Entrepreneurship. An Adventure Looking at the Future of Europa“ ir mokymo(si) veiklomis, vykusiomis kovo 09-16 dienomis Bagherijoje.
Į Siciliją vyko mūsų mokyklos mokiniai: Luka Naturjeva, Kipras Dedovas ir Saugintas Skilinskas, o juos lydėjo ekonomikos mokytojas Kristijonas Bartoševičius  ir projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja Birutė Dručkutė. Jau antrųjų šio projekto mokymo(si) veiklų Italijoje tikslas buvo pristatyti savo vietinį produktą, kurį ketiname įvesti į tarptautinę rinką, – lietuvišką varškės sūrį, apklausos apie varškės sūrio vartojimo ypatumus Lietuvoje rezultatus, taip pat  savo vietinę sukurtą simuliacinę įmonę, jos pavadinimą, logotipą-tai, ką mes jau buvome pasiruošę namuose. Mokymo(si) veiklų vienas iš pagrindinių renginių – tarptautinė mugė, kurioje pristatomi šalių pasirinkti vietiniai produktai. Bagherijoje mugė buvo organizuota bendruomenės namuose, esančiuose miesto centre. Visi buvome su tautiniais rūbais,  šalių vėliavomis, mūsų laukė mušamųjų ansamblis ir oficialus miesto valdžios sveikinimo žodis dalyviams. Vakare jau galėjome stebėti mugę per vietinę televiziją.
Nepakartojama patirtis- lankantis ekologiškame citrinų ūkyje, pačiam nuo medžio nusiskinti gaiviai kvepiančių citrinų, kurias, beje, visi parsivežėme namo.
Dirbdami kartu mokiniai turėjo sukurti simuliacinę tarptautinę įmonę. Paplušėjome visi  ir  pavyko. Turime ne tik įmonę, bet ir jos  pavadinimą bei logotipą( „Europe in One Bite“).
Sunkiai, bet produktyviai padirbėję, nusipelnėme ir laisvalaikio, kurį parleidome grožėdamiesi snūduriuojančiu Etnos ugnikalniu, vaikštinėdami nuostabiomis Cefalu pajūrio mietelio gatvelėmis, lankydamiesi mafijos lopšyje – Palermo mieste, kuriame neišdildomą įspūdį paliko Karališkieji rūmai, katedra  ir, žinoma, Massimo garsusis operos teatras. Nuostabi, savita Sicilijos architektūra, gaivus pajūrio klimatas ir šilti, nuoširdūs žmonės  tikrai nepaliko abejingų šiai salai. Liūdna buvo išsiskirti. Bet smagu tai, jog jau gegužę visi susitiksime vėl, šįkart Lietuvoje.

Paskutinis atnaujinimas: 2019 3 gruodžio