Išvyka į brangakmenių (gemologijos) muziejų

Lietingą spalio 11 dienos popietę Veršvų gimnazijos IIa ir IIb gimnazijos klasių mokiniai drauge su auklėtojomis lankėsi brangakmenių (gemologijos) muziejuje. Muziejus išskirtinis tuo, kad yra pirmasis toks Lietuvoje ir vienintelis specializuotas, privatus brangakmenių muziejus Baltijos šalyse. Muziejuje eksponuojami brangieji, juvelyriniai ir retieji mineralai iš įvairių pasaulio radimviečių. Mokiniai buvo supažindinami su brangakmenių įvairove, mineralų paslaptingumu. Mūsų Žemėje yra apie 3700 rūšių mineralų, iš kurių apie 300 naudojami juvelyrikoje. Didžioji dalis šių brangiųjų ir juvelyrinių mineralų rodoma muziejaus ekspozicijoje.

Vienas iš vertingiausių muziejaus eksponatų – nauja berilo mineralo atmaina chromakvamarinas. Tai melsvos spalvos smaragdas. Šią vertingą mineralo atmainą atrado Brangakmenių muziejaus įkūrėjas dr. Arūnas Kleišmantas.

Prie muziejaus veikia brangakmenių tyrimo laboratorija. Joje išrašomi brangakmenių ir juvelyrinių akmenų kokybės sertifikatai.

Paskutinis atnaujinimas: 2017 13 spalio