Istorijos pamokų savaitė „Kelias vardu Lietuva“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti

Istorijos pamokų savaitė „Kelias vardu Lietuva“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti

Prezidentas Antanas Smetona yra pasakęs, kad „praeities dvasia ir praeities aukos įgalino mus atkurti savo nepriklausomą valstybę, o tos praeities ir šių dienų junginys mus paskatino Lietuvos ateitį kurti taip, kad ji būtų gaji, ištverminga ir atspari prieš visokius pavojus ir netikėtumus“.
Prezidentas A. Smetona puikiai apibūdino valstybės kelią į ateitį. Šiame kelyje, vardu Lietuva, buvo didelių laimėjimų ir nuopolių, džiaugsmo ir milžiniškų išbandymų, vilties ir nusivylimų, bet 1918m. Vasario 16- ąją atkurta Nepriklausoma valstybė gyva. Šiandien mes visi gyvename laisvoje ir gyvenimu besidžiaugiančioje Lietuvoje, kuri greitai švęs savo 103 – jį gimtadienį.
Istorijos mokytojos Diana Murauskienė ir Rita Ylienė vasario 8 – 12 d. visose 5 – 12 klasėse vedė virtualias temines istorijos ir pilietiškumo pamokas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti: „Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai”, „Lietuvos valstybės pamatiniai Aktai ir Konstitucijos reikšmė”, „Kelias vardu Lietuva“. Mokiniai diskutavo apie nepriklausomybės reikšmę, aptarinėjo video siužetus, dalinosi mintimis apie praeities ir dabarties sąsajas, kalbėjo apie tai, kuo gali didžiuotis kiekvienas lietuvis. Edukacinių užsiėmimų metu mokiniai susipažino su  Vilniaus Aukštutinės pilies istorija. Dalyvaudami virtualioje ekskursijoje, dėliojo Kauno pilies istorijos mozaiką, išbandė jėgas mini protmūšiuose „Geltona. Žalia. Raudona“, „Ką žinai apie Lietuvą?”, „Ką žinai apie Kauną? Skaičiai ir faktai”.

Paskutinis atnaujinimas: 2021 15 vasario