Integruota lietuvių kalbos ir etikos pamoka Kauno kameriniame teatre

Integruota lietuvių kalbos ir etikos pamoka Kauno kameriniame teatre

Balandžio 20 d. 42 aštuntų ir šeštų  klasių moksleiviai su mokytojomis  Žaneta Malinauskiene ir Ginta Juneliene vyko į Kauno kamerinį teatrą. Ten jie dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos, etikos ir teatro pamokoje  . Mokiniai aktyviai dalyvaudami veiksme, susipažino su literatūros kūrinio struktūra: siužetu, personažais, galimomis kūrinio interpretacijomis. Jie mokėsi analizuoti ir interpretuoti literatūrą, o stebėdami, kaip ji virsta scenos menu, išsiaiškino skirtumus tarp pagrindinių dramaturgijos žanrų: tragedijos, komedijos ir dramos. Teko susipažinti su teatro sceninės raiškos galimybėmis, jo sceniniais žanrais: realistiniu bei sąlygišku teatru, prieš šimtą metų gyvavusiu „didingo aktoriaus“ teatru bei šiuolaikišku teatru su įvairiomis medijomis, improvizuotu bei iš anksto sustatyto vaidybos teatru, interaktyviu teatru bei teatru su „ketvirtąja siena“, taip pat  išgirdo ir sužinojo keletą dažniausiai naudojamų teatrinių terminų: mizanscena, en face ir  t.t. Patys drąsiausi patyrė viešo pasirodymo teikiamas galimybes ir atsakomybę prieš auditoriją.Jie pasitikrino savo drąsos, savikritiškumo, savitvardos išsiugdymo ribas, ambicijų pagrįstumą, savivertę. Jaunieji aktoriai suvaidino spektaklio „Baltaragio malūnas“ ištraukas.

Paskutinis atnaujinimas: 2017 24 balandžio