Gedulo ir vilties dienos minėjimas IX forte

Gedulo ir vilties dienos minėjimas IX forte

1941 m. birželio 14d. 3 val. nakties NKVD pradėjo masinius lietuvių areštus ir trėmimus. Šiems įvykiams, o taip pat ir visoms, vėliau vykusioms deportacijoms į tremtį ir lagerius atminti, Birželio 14 – oji paskelbta Gedulo ir vilties diena.

Kauno Veršvų gimnazijos 5i, I a, I b gim. klasės ir mokytojos Rita Petrauskienė, Rita Ylienė, Audronė Ribinskienė, Diana Murauskienė 2017m. birželio 1 d. IX forte pravedė atvirą pamoką, skirtą šiai dienai paminėti.

Pamokos pradžioje IX forto direktorė Jūratė Zakaitė padėkojo gimnazijos mokiniams už istorinės atminties puoselėjimą, bendradarbiavimą. Mokiniai, padedami kanklininkės Diletos Jagelavičiūtės,  dainavo tremtinių dainas, skaitė istorinius tekstus, uždavinėjo klausimus, deklamavo eiles. Pamokoje dalyvavo ir tremtinys Rimvydas Yla, kuris pasidalino savo tremties laikotarpio išgyvenimais, asmeninėmis nuotraukomis.

Po renginio visi dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose, kuriuos padovanojo IX forto muziejaus darbuotojai.

TUC vadovė Diana Murauskienė

Paskutinis atnaujinimas: 2017 2 birželio