Erasmus+ teorinis-praktinis seminaras „Media Literacy as a Key Skill for Modern Life“

Erasmus+ teorinis-praktinis seminaras „Media Literacy as a Key Skill for Modern Life“

2022m. spalio 3 – 5 dienomis technologijų mokytoja Akvilė Andziukevičiūtė-Jankūnienė dalyvavo Prahoje vykusiame Erasmus+ teoriniame-praktiniame seminare „Media Literacy as a Key Skill for Modern Life“.  Seminare iš 15 Europos valstybių susirinkę mokytojai diskutavo apie įvairius informacijos vertinimo ir analizės metodus bei tarptautinio ir tarpkultūrinio bendradarbiavimo įtaka šių metodų taikymui ir sėkmei. Mokymų metu buvo pristatyta net keletas skirtingų metodikų kaip reikia vertinti įvairią informaciją (pradedant informacijos šaltinio analize, baigiant teksto pateikimu bei iliustracijomis). Taip pat buvo atkreiptas dėmesys, kad kultūrinis kontekstas gali būti vertinamas labai skirtingai priklausomai nuo informacijos pateikėjo bei informacijos gavėjo kultūrinės priklausomybės. Todėl tarptautinio bendradarbiavimo įtaka šių metodų taikymui yra neabejotinai didelė – kuo daugiau kultūrų mokiniai pažins, tuo lengviau bus vertinti įvairią informaciją bendrame tarpkultūriniame kontekste.
Seminaro metu mokytojams buvo pristatytos įvairios priemonės, skirtos mokyti kritinio mąstymo ir informacinio bei medijų raštingumo (įvairios filmuotos dokumentikos analizė, istorinių faktų analizė, socialinių medijų pateikiamos informacijos analizė, socialiniai eksperimentai ir kt.).  Mokymų metu betarpiškas bendravimas ir bendradarbiavimas tarp visų dalyvių padėjo užmegzti glaudžius ryšius. Diskusijų ir dirbtuvių metu gimė pirmosios potencialios projektų idėjos, buvo aptartos galimybės įsitraukti į projektų veiklas.

Paskutinis atnaujinimas: 2023 11 rugpjūčio