Erasmus+ projektas „For Conscious and Inclusive Tourism in Europe”

Erasmus+ projektas „For Conscious and Inclusive Tourism in Europe”

Obrigada Portugal! Arba „Ačiū, Portugalija!”

Būtent į šią saulėtą šalį keturias mūsų mokines: Neidą, Godą, Emiliją ir Gabiją – atvedė paskutinis Erasmus+ projekto „For Conscious and Inclusive Tourism in Europe” dalyvių susitikimas.
Visą savaitę mokiniai iš šešių šalių: Portugalijos, Graikijos, Ispanijos, Italijos, Bulgarijos ir Lietuvos – nuosekliai tyrinėjo įvairius turizmo aspektus ir ieškojo būdų, kaip ši sritis Europoje galėtų tapti dar tvaresnė ir prieinama visoms visuomenės grupėms. Vizitas tradiciškai pradėtas pažintimi su priimančiu Koimbros miestu. Projekto dalyviai netruko pamėgti šį turtinga istorija alsuojantį ir akademinio jaunimo gausa pasižymintį miestą.
Antrąją dieną mokiniai pristatė namų darbus – savo pačių gimtuosiuose miestuose rastus tvaraus ir įtraukaus turizmo pavyzdžius. Dalyviai turėjo galimybę palyginti, kaip kiekvienoje šalyje turistiniai maršrutai ir pastatai pritaikyti regėjimo, klausos sutrikimų ar judėjimo negalią turintiems turistams. Po to veiklos persikėlė į Bussaco Nacionalinį Parką – ne tik turtingu augalijos parku, bet ir puikiu religinio turizmo pavyzdžiu su senovinio vienuolyno pastatais.
Trečiadienį projekto dalyviai tęsė pažintį su įtraukiojo turizmo objektais. Mokiniai aplankė Sierra de Lousa biologinį parką, stebėjo, kaip jame taikoma tvaraus turizmo praktika. Taip pat buvo supažinti su realiu socialiniu verslu, įtraukiančiu specialiųjų poreikių turinčius darbuotojus į turizmo sektorių.
Ketvirtoji diena – sporto turizmo diena. Pirmąją dienos pusę projekto dalyviai žygiavo Penacovos krašto žygeivių takais, grožėdamiesi atsiveriančia panorama. O po pietų laukė išbandymas baidarių žygyje turistų pamėgta Mondego upe. Dalyviai džiaugėsi galėję savo kailiu patirti tikrą fizinį sportinio turizmo išbandymą. Vizotas užbaigtas visos savaitės patirčių apibendrinimu. Projekto dalyviai mišriose grupėse kūrė plakatus, pristatančius regioną turisto akimis, analizavo aplankytų vietų ir pramogų prieinamumą specialius poreikius turinčioms grupėms bei taikomas tvaraus turizmo praktikas.
O paskutinėmis susitikimo valandomis nesuskaičiuojamą kartų skambėjo šiltas portugališkas „obrigada” – vienas projektas pabaigtas, tačiau viltys pratęsti naujai užmegztas draugystes ateityje lieka. Mokiniai grįžo pasimėgavę ne tik šiltu Portugalijos oru, bet ir pasisėmę nuoširdžios vietos gyventojų širdžių šilumos.

Paskutinis atnaujinimas: 2023 11 rugpjūčio