Erasmus+ KA2 tarptautinio projekto “Protecting the environment is an opportunity! And not a burden we must bear” (Helmut Sihler) tarptautinės mokymo(si) veiklos Kauno Veršvų gimnazijoje

Balandžio 03-07 dienomis Kauno Veršvų gimnazijoje vyksta Erasmus+ mokyklinių strateginių partnerysčių projekto  “Protecting the environment is an opportunity! And not a burden we must bear.”(Helmut Sihler) tarptautinės mokymo(si) veiklos.  Mokykloje svečiuojasi mokiniai ir mokytojai iš Veikkola School, Veikkola, Finlan, SI La Miquela, Bescano, Spain, Pestalozzischule Radeberg Oberschule, Radeberg, Germany, Mimar Sinan Ortaokulu, Kumluca, Turkey. Atidarymo renginyje, kuris vyko banandžio 3 d., Kauno Veršvų gimnazijoje, dalyvavo Suomijos ambasadorius JE p.  Christer Michelsson, Annabelle Winterhagen is Vokietijos Ambasados kulturos ir spaudos skyriaus ir Kauno Savivaldybės aplinkos apsaugos skyriaus vyr. specialistė Kristina Dėdelienė. Svečiai pasvekino proejkto dalyvius ir  pasidžiaugė sėknimgu bei prasmingu mokyklų  bendradarbiavimu.

Tarptautinis bendradarbiavimas atveria galimybes mokiniams ir mokytojams tobulėti, geriau pažinti savo ir kitas kultūras, tobulinti bendravimo užsienio kalba gebėjimus. Tarptautinių projektų dėka ugdomos Europinės ir tarptautinės dimensijos, mokiniai susipažįsta su tolimesnių studijų bei darbo galimybėmis Europoje , tampa tolerantiškesni vieni kitiems bei kitų kultūrų atstovams , o tai ypač svarbu šiuolaikiniame pasaulyje.  Kuo geriau mes pažinsime vieni kitus, susipažinsime su kitomis kultūromis, papročiais, religijomis tuo mažiau konfliktų bus pasaulyje.

Šio Erasmus+ projekto dėka mokiniai prisiliečia prie globalių aplinkosaugos problemų, analizuoja jų priežastis, svarsto pasekmes, mokosi darniai sugyventi su juos supančia aplinka. O tai ypač svarbu, kadangi norėdami ką nors pakeisti, pirmiausia turime pradėti nuo savęs.  Dirbdami kartu su partneriais iš kitų šalių mokiniai ne tik  išmoksta naujų dalykų bet ir patiria daug smagių akimirkų, atranda naujų draugų. Tikimės kad ir šią savaitę čia Lietuvoje mes visi kartu ne tik daug ko išmoksime bet ir smagiai leisime laiką, o mūsų draugystė ir bendradarbiavimas nepasibaigs kartu su šiuo projektu.  Viliamės, kad svečiai išvažiuodami namo po svaitės išsiveš po mažą gabalėlį Lietuvos savo širdyse.

Paskutinis atnaujinimas: 2017 9 balandžio