Erasmus+ KA2 strateginių tarpmokyklinių partnerysčių projekto „Art, Technology &Sport keep me bound to my School“ tarptautinės mokymo(si) veiklos Lietuvoje

Erasmus+ KA2 strateginių tarpmokyklinių partnerysčių projekto „Art, Technology &Sport keep me bound to my School“ tarptautinės mokymo(si) veiklos Lietuvoje

Gruodžio 11-15 dienomis mūsų gimnazijoje lankėsi 9 mokytojai iš Graikijos, Turkijos, Ispanijos, Portugalijos ir Estijos. Jie atvyko į tarptautines mokymo(si) veiklas, kurios buvo organizuotos įgyvendinant tarptautinį projektą AT&S. Šių mokymo(si) veiklų tikslas buvo pasidalinti gerąja patirtimi naudojant planšetinius kompiuterius bei kitas išmaniąsias technologijas pamokoje. Mokytojai stebėjo keletą atvirų pamokų, dalyvavo edukacinėse programose „Išmaniosios technologijos netradicinėse aplinkose“. 2017 m. gruodžio 11 dieną matematikos mokytoja Vaida Juškevičienė vedė atvirą integruotą matematikos pamoką ,, Lygčių ir nelygybių sistemų sprendimas panaudojant skaitmeninę priemonę www. desmos. com.“ II gimnazijos klasei, anglų kalbos mokytoja Ieva Kriaučiūnienė – pamoką 6i klasėje ,, Planet for sale“, lietuvių kalbos mokytoja Žaneta Malinauskienė – lietuvių kalbos pamoką 7i klasėje ,, Aplinkos aprašymas“. Tada svečių laukė seminaras apie planšetinių kompiuterių panaudojimo galimybes pamokose ( informacinių technologijų mokytoja Danguolė Vaitmonienė) . Mokytoja iš Graikijos Lemonia Golikidou taip pat pasidalino savo patirtimi ir 8i klasėje vedė pamoką anglų kalba „Kūrybiškas teksto rašymas naudojant Web–Tools and a LMS system“. Gruodžio 12 dieną Arklio muziejuje mokytojai kartu su gimnazistais dalyvavo pamokoje „Vertybių ugdymas per papročius, tradicijas, istoriją, menus“, kurios metu visi buvo pakviesti prie tradicinio lietuviško Kūčių stalo. Po simbolinės Kūčių vakarienės laikantis papročių buvo pristatyti tos stebuklingos nakties burtai, o pamokos pabaigoje ir didelius, ir mažus nudžiugino Kalėdų senelis, kuris pakvietė kartu padainuoti ir pašokti.

Šios programos metu svečiams buvo pristatytas integruotas tarpdalykinis mokymas(is), paremtas projekto metodu. Mokiniai buvo gavę užduotis, kurioms medžiagą reikėjo susirinkti išvykos metu, o grįžus į mokyklą darbą pristatyti savo mokytojams. Gruodžio 13 d. edukacinė programa „CLIL netradicinėse aplinkose panaudojant išmaniąsias technologijas“ buvo pristatyta Trakuos ir Vilniuje, Velnio duobėje. Šios edukacinės programos metu mokytojai buvo supažindinti su galimybėmis vesti istorijos, geografijos, dailės pamokas užsienio kalba netradicinėse aplinkose. Muziejuose yra puiki galimybė panaudoti audiogidus ne lietuvių, bet užsienio kalba. Valdovų rūmuose audiogidai nemokami. O Trakų pilyje,  taip pat ir kituose muziejuose, siūloma užsisakyti  ekskursiją anglų kalba. Vilniaus senamiestis – puiki erdvė susipažinti su skirtingais architektūriniais stiliais, o jeigu panaudosime savo pačių padarytas nuotraukas ir  jas pristatysime angliškai – štai ir puiki CLIL pamoka.

Gruodžio 15 diena buvo skirta menui ir švenčių laukimui. Mokytoja Nijolė Vosylienė pakvietė svečius pasidžiaugti artėjančiomis šventėmis ir kartu pasigaminti tradicinius lietuviškus kalėdinius papuošimus iš šiaudų ir šieno. Programos pabaigoje svečiams buvo pristatyta CLIL  pamoka – dailė anglų kalba „Svečiuose pas Mikalojų Konstantiną Čiurlionį“, kuri vyko muziejuje.

Savaitės veiklas vainikavo gimnazistų kartu su mokytoja Laima Kasparevičiene ir tenoru Egidijumi Bavikinu paruošta choro „Allegro“ programa „Kartų tėkmė“, kuri gruodžio 14 dieną buvo pristatyta Panemunės socialinės globos namuose.

Paskutinis atnaujinimas: 2017 22 gruodžio