Erasmus+ KA2 projektas „Cooperative School Networks in Key Skills for a Sustainable and Qualified Career“ mokymo(si ) veiklos Lietuvoje

Erasmus+ KA2 projektas „Cooperative School Networks in Key Skills for a Sustainable and Qualified Career“ mokymo(si ) veiklos Lietuvoje

 

2017-2019 metais Kauno Veršvų gimnazijoje vykdomas tarptautinis Erasmus+ KA2 projektas „Cooperative School Networks in Key Skills for a Sustainable and Qualified Career„. Tarptautiniame Erasmus+KA2 projekte dalyvauja užsienio partneriai iš penkių šalių: Turkijos, Italijos, Reunijojo (Prancūzijos užjūrio teritorijos), Vokietijos bei Lenkijos.

Pirmosios mokymo(si) veiklos (C1) vyko Lietuvoje 2018 m. gegužės 28 d. – birželio 1 d. Į Kauno Veršvų gimnaziją atvyko 15 mokinių ir 13 lydinčių mokytojų iš partnerių šalių. Susitikimo atidarymo ceremonijoje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorius Žilvinas Damijonaitis, seimo nario Mindaugo Puidoko padėjėjas Robertas Stanionis, bei Ana Gabrielė Sabancevaitė, NVO „Huairou Komisijos“ dirbančios kartu su Jungtinėmis Tautomis Niujorke, JAV, atstovė, buvusi Erasmus+ dalyvė. Savo dainomis kartu su gimnazijos choru projekto dalyvius sveikino tenoras Egidijus Bavikinas.

Po atidarymo ceremonijos visi kibo į darbą. Kiekvienos šalies atstovai pasidalijo savo mintimis apie Europinės tapatybės reikšmę, buvo aptarti gebėjimai, reikalingi 21-ojo amžiaus darbo rinkai, bei pristatyti kiekvienos šalies apklausos rezultatai šia tema. Buvo pradėti kurti šie projekto produktai: Kauno Veršvų gimnazijoje –  skaitmeninė programa Apps „Verslo vadovas“, papildoma mokymų knyga su QR kodais „Verslo mokytojas“. Mokiniai kartu su mokytojais dirbdami grupėse pateikė savo pasiūlymus šių produktų turiniui bei formai, pasidalijo atsakomybėmis bei darbais. Vienas iš pagrindinių susitikimo tikslų buvo Euromodelio kūrimas.  Šis produktas reikalavo specialių įrengimų ir priemonių, todėl Veršvų gimnazijos karjeros koordinatorės Ritos Petrauskienės ir projektų vadovės Birutės Dručkutės iniciatyva į projektinių veiklų įgyvendinimą buvo įtrauktas Kauno technikos profesinio mokymo centras. Medienos technologijų ir baldų gamybos inovacijų sektoriniame praktinio mokymo centre ir buvo gaminamas edukacinis žaidimas – dėlionė „Bendrų vertybių Europos modelis su LED lemputėmis“. Džiaugiamės Kauno profesinio mokymo centro geranoriškumu ir pagalba įgyvendinant projekto tikslus.
(http://kautech.lt/2018/06/11/erasmus-ka2-projektas-cooperative-school-networks-key-skills-sustainable-qualified-career/)

Mokymo(si) veiklos vyko bendradarbiaujant su VŠĮ „Mokinio karjera“, kuri pravedė mokiniams teorinį – praktinį seminarą apie motyvaciją bei faktorius, nulemiančius sėkmingą karjerą.

Šiandienos mokyklos susiduria su didžiuliu iššūkiu – jos ugdo mokinius ir ruošia juos pasaulinei darbo rinkai, mokyklos turi numatyti, kokie gebėjimai bus reikalingi ateityje. Suvokti šių pokyčių dinamiką padėjo susipažinimas su XIX-XX amžiaus poreikiais –  kalvystės bei duonos kepėjo profesijomis lankantis Arklio muziejuje Anykščiuose, bei išbandant savo gebėjimus gaminant kibinus Trakuose.

Gyvendami šeimose mokiniai turėjo galimybę susipažinti su mūsų šalies papročiais, kultūra, bendraamžių pomėgiais. Bendraudami anglų kalba patobulino savo komunikacinius gebėjimus, praplėtė akiratį. O kartu praleistas laisvas laikas ledo arenoje, žaidžiant boulingą, išbandant save Uno parke bei vakarojant prie laužo tik dar labiau suartino mokinius iš šešių skirtingų šalių. Niekas net nebandė slėpti nuoširdžių ašarų atsisveikinant…

 

 

Paskutinis atnaujinimas: 2018 14 birželio