„Erasmus + green mobility + green schools“ konferencija Vokietijoje

„Erasmus + green mobility + green schools“ konferencija Vokietijoje

Kauno Veršvų gimnazijos mokytoja Diana Šaliūnienė laimėjo Švietimo ir mainų paramos fondo skelbtą konkursą bei gavo dotaciją dalyvauti  Erasmus+ „Erasmus + green mobility + green schools“ konferencijoje. Konferencija vyko gegužės 4-6 d. Potsdame (Vokietija). Konferencijoje dalyvavo daugiau nei 230 dalyvių iš 22 šalių.
Konferencijos metu pranešimus skaitė Erasmus+ programos vadovė prie Europos Komisijos, Vokietijos švietimo ministrė, Erasmus + Nacionalinės agentūros Vokietijoje vadovas bei atstovai, universitetų mokslininkai bei praktikai. Buvo apžvelgiamos Erasmus+ projektų prioritetinės gairės, finansavimo pokyčiai, strateginės kryptys. Dėmesio sulaukė Jean Monnet fondo atvėrimas bendrojo ugdymo mokykloms bei kvalifikacijos tobulinimo galimybės švietimo darbuotojams.
Ypatingas dėmesys buvo skirtas tvarumo ir klimato kaitos prioritetui rengiant ir įgyvendinant Erasmus+ projektus. Konferencijos metu dalyviai dalinosi klimato kaitos ir tvarumo projektų idėjomis, patirtimi įgyvendinant projektus. Konferencijos metu buvo organizuojamos atskiros darbo sesijos patirčių sklaidai ir erdvės naujų partnerių paieškai.
Europos politikos siekiamybė, jog iki 2030 metų kiekvienas Europos mokinys turi žinoti kas yra klimato kaita ir kokiais veiksmais jis gali prisidėti prie klimato kaitos mažinimo. Konferencijos metu kiekvienas dalyvis turėjo neįkainojamą patirti sužinoti kaip galima prisidėti prie klimato kaitos mažinimo įgyvendinant projektus ir perkelt patirtį į ugdymo(si) veiklas bei kasdieninę veiklą.

Paskutinis atnaujinimas: 2022 12 gegužės