Ekskursija į Lenkiją

Ekskursija į Lenkiją

Ankstyvą antradienio rytą, kai  tikriausiai daugelis dar labai saldžiai sapnavo, Veršvų gimnazijos 8a, 8b ir 7i klasių moksleiviai kartu su auklėtojomis laukė atriedančio autobuso, kuris turėjo nuvežti į tris įdomias ir išskirtines mūsų kaimyninės valstybės Lenkijos vietas.

Po ilgos beveik 800 km trukusios kelionės atvykome į Krokuvą, kuri neretai vadinama „Lenkijos deimantu“, taip pat karalių ir bažnyčių miestu. Šiame mieste XI-XVI a. buvo įsikūrusi Lenkijos sostinė, virš senamiesčio iškilusi Vavelio kalva, kur kadaise gyveno Lenkijos karaliai, o visame mieste priskaičiuojama apie 40 bažnyčių. Seniausias šalies universitetas įkurtas Krokuvoje 1364 m. ir pavadintas Jogailos, kuris šiame mieste buvo vainikuotas Lenkijos karaliumi, vardu. Krokuvos istorinis centras, kurį sudaro senamiestis, Vavelio kalva ir Kazimiero kvartalas, yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Prisisipirkę suvenyrų,  netrukus atsidūrėme netoli Krokuvos esančioje senojoje druskos kasykloje Vieličkose (Wieliczka). Čia įrengta įdomi ekspozicija, supažindinanti su druskos kasėjų kasdienybe bei požeminiu pasauliu. Tai  3 km ilgio ekskursijų trasa, vedanti tuneliais, esančiais 64-135 m gylyje po žeme. Viena įdomiausių kasyklos vietų – po žeme įrengta koplyčia, kurioje visos detalės yra išdrožinėtos iš druskos. Bendras druskos kasyklų labirinto, išsidėsčiusio net 9 lygiais, ilgis – apie 300 km. Iš druskų kasyklų išlipome jau vėlyvą vakarą ir skubėjome į netoliese esančią nakvynės vietą, nes ryte lauke ne mažiau įdomi ekskursija.

Papusryčiavę vykome maždaug 50 km nuo Krokuvos, į nedidelį Osvencimo miestelį, kuris pasaulyje geriau yra žinomas vokišku Aušvico pavadinimu. Čia nacistai buvo įkūrę didžiausias koncentracijos stovyklas. Osvencimo ir Bžežinkos (Birkenau) koncentracijos stovyklose iš viso buvo nužudyta 1,5 mln. žydų ir kitų tautybių žmonių. Dabar čia įkurtas muziejus, kurio niūri ir sukrečianti ekspozicija supažindina su holokausto mastu bei liudija apie įvykdytą didžiulį nusikaltimą žmonijai.

Laukė ilga kelionė namo. Grįžome pavargę, bet kupini įvairiausių įspūdžių.

Paskutinis atnaujinimas: 2017 6 birželio