“ATMINTIES KELIO – PAŽINIMO KELIO” RENGINYS VYRIAUSYBĖS RŪMUOSE

“ATMINTIES KELIO – PAŽINIMO KELIO” RENGINYS VYRIAUSYBĖS RŪMUOSE


Lapkričio 26 d. Vyriausybės rūmuose, Didžiojoje salėje, buvo prisimintas ir įvertintas nacionalinis projektas „Atminties kelias 1941–2021“, skirtas Lietuvos miestų ir miestelių žydų bendruomenių sunaikinimo 80-osioms metinėms paminėti. Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė  Ingrida Šimonytė  padėkojo mokytojams, organizavusiems „Atminties kelio“ minėjimus visoje Lietuvoje. “Tikrai suprantu, koks sudėtingas uždavinys – apie įvykusią prieš 80 metų tragediją pasakoti jaunajai kartai. Jai tai gali atrodyti nerealus, dar vienas siaubo trileris. Todėl ypatingą svarbą įgauna Holokaustą išgyvenusių asmenų istorijos, empatijos ugdymas ir perspėjimas, kaip lengvai neapykanta susisuka lizdą žmogaus gyvenime. Džiaugiuosi, kad jums pavyksta, kad turite drąsos nuolat mokytis patys, kelti nepatogius klausimus – itin svarbu, kad tolerancijos ugdymas būtų ne tik svarbios informacijos perteikimas, bet ir tai, kas keičia jauno žmogaus asmenybę, ugdo brandesnį santykį su pasauliu ir kitais žmonėmis.
Noriu padėkoti visiems Tolerancijos centrų darbuotojams, kurie kasdien rūpinasi atjautos, supratimo ugdymu ir neapykantos tirpdymu. Ačiū kiekvienam, nuolat primenančiam, kad kito unikalumas ir kitoniškumas yra vertingiausia dovana mums visiems. Dėkoju, kad netylite ir įgalinate kitus kalbėti atminties traumas gydančiais žodžiais.
Tikiu, kad Holokausto tragedijos 80-metis nebus tik duoklė kalendoriui ir apie Holokaustą bus kalbama, tolerancija ugdoma taip pat ir toliau – tol, kol pagarba kito žmogaus orumui bei išskirtinumui taps mūsų savasties dalimi“, – sakė Vyriausybės vadovė.
Renginyje dalyvavo apie 50 mokytojų iš mokyklų, kuriose veikia Tarptautinės komisijos iniciatyva įsteigti Tolerancijos ugdymo centrai. Jie buvo pagrindiniai Holokausto aukų pagerbimo minėjimų organizatoriai šias metais. Renginio dalyviams įteikta dr. Arūno Bubnio knyga „Holokaustas Lietuvos provincijoje 1941 metais“.

Dėkojame Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti vadovams, Kauno Veršvų gimnazijos mokytojams bei mokiniams, socialiniams partneriams už kartu vykdomą istorinės atminties išsaugojimą, bendrystę, pakantumą, puoselėjamas vertybines nuostatas, empatijos ugdymąsi, siekį kurti brandesnį santykį su savimi ir mus supančiu pasauliu.

Gimnazijos direktorius Žilvinas Damijonaitis
TUC koordinatorė Diana Murauskienė


Paskutinis atnaujinimas: 2022 3 sausio