Atminties kelias 1941 – 2021

Tarptautinė komisija kartu su jos iniciatyva įsteigtais Tolerancijos ugdymo centrais bei kitais partneriais, inicijuoja nacionalinį projektą „Atminties kelias 1941 – 2021“. Renginiai vyks nuo birželio iki gruodžio mėnesio.

Minint 80 metų nuo Holokausto pradžios Lietuvoje, Jurbarko mieste vyko paminėjimo renginys, kuriame buvo pagerbti Jurbarko miesto gyventojai, nužudyti 1941 m. liepos 3 dieną. Renginys prasidėjo Kauno gatvėje, vietoje, kur prieš aštuoniasdešimt metų stovėjo dvi sinagogos. Dabar šioje vietoje stovi memorialas, skirtas buvusiai Jurbarko žydų bendruomenei atminti.
Renginio pradžioje susirinkusieji išgirdo Jurbarko mieste gyvenusios žydų bendruomenės istoriją. Vėliau, renginio svečiai ir dalyviai sustojo į Atminties kelio eiseną ir Kauno gatve ėjo į Holokausto aukų vietą, kuri yra šalia Nemuno upės, ant kalvos, Jurbarko miesto pakraštyje. Šioje vietoje yra ir senosios žydų kapinės, kuriose 1941 m. liepos 3 d. buvo nužudyta ir užkasta daugiau nei 300 žmonių. Daugiausia nužudytųjų buvo žydai, tačiau dalis ir – vietos lietuvių bei rusų. Nužudytų žmonių tarpe buvo ir žymus Lietuvos skulptorius, jurbarkietis, Vincas Grybas.
Atminties kelio eisenoje ir paminėjimo renginyje dalyvavo Jurbarko miesto bendruomenė, atstovai iš Kauno žydų bendruomenės, viešnia iš Raseinių krašto muziejaus, Tolerancijos ugdymo centrų mokytojai iš Kauno Kazio Griniaus progimnazijos, Kauno Veršvų, Kalvarijos ir Ariogalos gimnazijų.

Plačiau

Paskutinis atnaujinimas: 2021 30 rugpjūčio