AHHA – inovatyvus multifunkcinis mokslo centras Tartu mieste

Balandžio 11d. 5i lankėsi Tartu mieste – seniausiame mieste Baltijos šalyse.Po ekskursijos skubėjome į mokslo centrą AHHA. Čia galėjome susipažinti su mus supančiais reiškiniais interaktyviu būdu.Čia viskas kitaip nei įprastuose muziejuose, taikoma visiškai kitokia taisyklė – galima liesti viską, čia niekas nėra draudžiama.Kvapą gniaužianti iliuzija čia sukuriama derinant specialiuosius efektus ir erdvinį vaizdą.Milžiniška energijos mašina (Niutono obelis), ypatingos technologijos Hobermano sfera, didelis skruzdėlynas, vaikų birža, mini laboratorijos, mokslo parduotuvės ir daug įdomių dalykų laukė 3000 kvadratinių metrų dydžio parodų salėje.Neužmiršime patirtų ekstremalių įspūdžių:minti dviratį ištemptu  lynu arba specialiuose krėsluose keltis lynais į 30 metrų aukštį ir kristi laisvuoju kritimu, paklaidžioti veidrodžių labirintuose,išbandyti astronautų  treniruoklį.Supratome, kad žinojimo šaltinis neišsenkamas:kad ir kokių laimėjimų žmonija pasiektų šiame kelyje, vis 5i mokiniams  liks ko ieškoti, ką rasti ir pažinti.

Paskutinis atnaujinimas: 2017 24 balandžio