2022 metai – Lietuvos jaunimo ir universitetų metai, 2022 metų balandžio mėnuo – Etninių mažumų mėnuo

Vilniaus universiteto studentų atstovybės programos “Be etikečių” vadovai, Julija Baublinskaitė ir Egidijus Skužinskas, bei Kauno Veršvų gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro (TUC) projektinės grupės koordinatorė Diana Murauskienė, balandžio 12 d. Vilniaus m. “Beigelių krautuvėlės” (Pylimo g. 4) patalpose pristatė renginį – fotografijų parodą “Laiko paženklinti žydų kultūros pėdsakai”.
VU “Be etikečių” programos narės, fotografės bei jaunosios žurnalistės Julijos Stankevičiūtės, prieš du metus Veršvų gimnazijos TUC inicijuoto bei TOLI instituto (JAV) finansuoto projekto, pristatytoje parodoje atskleidžiama dalis Kauno žydų bendruomenės gyvenimo akimirkų, papročių, tradicijų, istorinės atminties liudijimų. Autorė fotografijose nesiekė parodyti visuminio žydų bendruomenės vaizdinio – tokia misija tiesiog neįmanoma. Bandydami atpasakoti bendresnį vaizdą, nutolstame nuo realybės ir, kaip sako pati Julija, “nebegalime kritiškai ir objektyviai kitų tautų žmonių vertinti, nebemokame jų prijausti”.                 Antradienio popietei skirtas laikas, skambant klasikinei muzikai, jaukiai klausantis autorės pasakojimo apie projekto patirtis bei jos šiandieninio santykio su fotografijomis, diskutuojant su jaunimu apie prasmingas projektines veiklas, prabėgo įdomiai, jautriai, prasmingai.
Parodą galima lankyti iki gegužės mėn. pradžios.

Paskutinis atnaujinimas: 2022 14 balandžio