100 – štai kodėl suomiai, danai ir estai atvyko pas mus

Lapkričio 5-9 dienomis mūsų gimnazijoje lankėsi 19 mokinių ir 5 mokytojai iš Suomijos, Estijos bei Danijos. Visus mus šįkart draugėn subūrė 100-metis, kuris ir yra pagrindinė Nordplus Junior projekto “Kitame krante” tema.  Tai jau trečias šalių susitikimas ( pernai metais lankėmės Danijoje ir Suomijoje, o pavasarį vyksime į Estiją), skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečiui pažymėti. Kartu su svečiais bei mūsų gimnazijos choristais, vadovaujamais mokytojos Laimos Kasparevičienės,  dainavome lietuvių liaudies dainas, su šokių vadovu Mantu Kisieliumi šokome liaudies šokį “Šiaudų batai” , o su dailės mokytoja Nele Jurgelioniene piešėme bendrą piešinį-dėlionę, kurioje išreiškėme savo viltis, svajones, vertybes, meilę gimtajai – kiekvienas sąvajai- šaliai.  Mokytoja Diana Murauskienė pasiūlė atminimui visiems nusipinti draugystės apyrankes iš visų šalių vėliavų spalvų – mintis pasirodė tikrai verta dėmesio.
Vėliau pakvietėme svečius apsilankyti Lietuvos švietimo istorijos muziejuje ir susipažinti su XX  amžiaus Lietuvos mokykla. Reikėjo labai pasistengti, norint dailiai parašyti raides vietoj įprasto rašiklio rankose turint tik  žąsies plunksną, ar atspausdinti nors pora žodelių ne kompiuteriu, o spausdinimo mašinėle… Rotušės aikštėje visi susipažinome su istoriniais pastatais bei ten gyvenusiomis ar dirbusiomis istorinėmis asmenybėmis, pagal senas nuotraukas turėjome surasti nurodytus pastatus.  Turime pripažinti, kad buvo ką veikti ne tik svečiams, bet ir mūsų mokiniams. Apsilankymas Kauno istorinėje prezidentūroje suteikė galimybę pabūti “agentais Mažyliais” bei susipažinti su reikšmingiausiais Lietuvos įvykiais.
Lankantis Trakuose patiems teko pasigaminti pietus – tradicinius karaimų kibinus, o Vilniuje pro mūsų akis nepraslydo Signatarų namai…
Svečiai išvyko pilni įspūdžių. Išsiskyrėme iki kovo – paskutinio projekto partnerių susitikimo Estijoje, Tartu Raatuse mokykloje.

Paskutinis atnaujinimas: 2018 29 lapkričio